SEDM statečných z ČVUT

studujcvut.cz studujcvut.cz studujcvut.cz studujcvut.cz studujcvut.cz studujcvut.cz studujcvut.cz studujcvut.cz
0000, 2009, 2010, 2019

Doprava
09. 11.  Dva diplomy za jedno studium
Láká tě získat za standardní dobu studia hned dva diplomy a dva tituly před jménem? Neboj, nejedná se o žádné podezřelé rychlostudium, ale o program „double degree“ na Fakultě dopravní ČVUT. Získáš s ním dva magisterské tituly, zdokonalíš si angličtinu a poznáš svět.

Architektura
30. 10.  Český architekt ve službách NASA
Kosmická loď rotující na kevlarových lanech nebo nafukovací vesmírný obytný modul, to, co zní jako úryvek ze sci-fi románu, je podle Amerického národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) nejlepším inovativním návrhem v projektu mise k asteroidu.


17. 10.  COMIX + ČVUT = ČVUTIX
Seznam se s Elektrikem, Jádrem, Biomedičkou, Architektkou a dalšími postavičkami z ČVUT. Dozvíš se, jak tito superhrdinové dneška dokáží bojovat proti nebezpečným virům, zombie, příšerám, černým pasažérům nebo dokonce zachránit planetu Zemi před intergalaktickou hypnohoubou!

Elektrotechnika
14. 10.  Kreativní filmaři z ČVUT
Premiérová účast studentů Fakulty elektrotechnické ČVUT v soutěži kreativity Winston Econ Art se proměnila v absolutní vítězství jejich filmu Život je sen, sen je život. Pojď ho taky zkouknout!

Informatika
13. 10.  Studenti FITu oslavili začátek studia fesťákem
Studenti prvního ročníku fakulty informačních technologií dávají už od začátku najevo, že nejsou žádní suchaři. Dva mladí nadšenci, Michal Roch a Veronika Petříková, se tedy chopili iniciativy a dne 23. září uspořádali velký koncert v klubu EXIT Chmelnice.

Měsíc příprav, domlouvání, organizace a propagace konečně vyústil ve svůj vrchol, když se onoho 23. září v 19:00 otevřel klub. Z počátku to vypadalo s návštěvností velmi střídmě. Lidé přicházeli pomalu a v malých počtech, ale když se okolo deváté hodiny večerní rozeznělo bicí první kapely, množství návštěvníků začalo náhle stoupat. Na programu byly celkem tři pražská seskupení. Mladá kapela Simit Tadinda Susamli rozproudila zábavu melodicky naladěným raggae a po dostatečném zahřátí přítomných přišla na scénu kapela Dirty Blondes se svým rockovým repertoárem. Celý večer pak zakončila kapela Širakum svou veselou hudbou z žánru SKA.

Celková návštěvnost klubu se během večera vyšplhala až k číslu 173 a zábava tak byla cítit na každém kroku. Pořadatelé jdou dokonce tak daleko, že by rádi z podobných večírků udělali na fakultě tradici a s chutí tedy vypomůžou s organizací i novým ročníkům. Již nyní ale plánují další večírek k oslavení semestru. Zřejmě se máme na co těšit.í večírek k oslavení
semestru. Zřejmě se máme na co těšit.

 Elektrotechnika
09. 10.  Viceprezident Googlu na ČVUT
Vědecká hvězda společnosti Google Dr. Alfred Z. Spector přijede na ČVUT, aby porozprávěl o raketovém vzestupu informačních technologií a z toho plynoucích příležitostech pro dnešní společnost.


07. 10.  Do školky ČVUT nastupuje padesát malých lvíčat
Magické datum 1. 10. 2010, 10 hodin a 10 minut znamenalo i první „školní“ den pro padesát malých potomků studentů či pedagogů ČVUT v Praze. Universitní mateřská škola Lvíčata ČVUT přivítala své první dětské návštěvníky.

Doprava
01. 10.  Pojď nahlédnout, jak se tvoří město
Zajímá tě, jak může ze středověkého města vzniknout moderní metropole? A jakou roli v tom všem hraje doprava? Potom se nech pozvat na výstavu Fakulty dopravní ČVUT „Jak se tvoří město“ a přenést se tak do úchvatného období vrcholné průmyslové revoluce.

Jaderná fyzika
27. 09.  Bronzový fyzik míří na jádro
Jakub Klemsa, maturant klatovského gymnázia, tak náhodou zjistil, že mu docela jde fyzika. To když se přes krajské a národní kolo fyzikální olympiády dostal až na 41. mezinárodní fyzikální olympiádu v chorvatském Záhřebu a získal skvělou bronzovou medaili. Teď míří na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT.

Informatika
24. 09.  Ajťácké hrátky 2010
Fakulta informačních technologií ČVUT má pro své studenty a pedagogy připraven opět spešl sportovní den šitý přímo na míru.

Tak jako v loňském roce jsme připravili ve spolupráci s Ústavem tělesné výchovy a sportu ČVUT netradičně pojatý sportovní den. Kromě standardních disciplín – volejbalu, fotbálku, ping-pongu nebo tenisu, čeká na lidičky také naše fakultní myš a s ní hod myší do dálky či archivní monitor při vzpírání monitoru. Jsme zvědaví, jestli letošní vítězové překonají nejlepší výkony z loňského roku :o).

Fakulta však připravila něco i pro ty, jejichž jediná pohybová aktivita je vymezená podložkou pro myš. Od 24. 9. 2010 budou probíhat Semináře z dějin matematiky, informatiky a astronomie (SEDMA). Jedná se již o 19. ročník. Ty, jak už jejich témata napovídají, nabízejí trochu filozofický pohled na jinak čistě exaktní vědy. Víc se dočteš zde (program).


17. 09.  Technické čtení pod jednou střechou
Od letošního září už nebude třeba řešit otázku, kde rychle sehnat studijní materiály na blížící se zkoušku. V budově Národní technické knihovny v kampusu ČVUT v Praze byla nově otevřena univerzitní prodejna technické literatury. Pod jednou střechou si tak můžeš koupit vše, co se techniky týče.

Strojařina
11. 09.  Nová formula student sklízí první úspěchy
Univerzitní tým CTU CarTech složený ze studentů ČVUT už můžeš díky našemu webu důvěrně znát. Letos však přišel s komplet přepracovaným prototypem vozu a úspěch na „studentské Formuli 1“ na sebe nenechal dlouho čekat.

Architektura
28. 08.  Industriální stopy v mezičase
Jestli pro tebe budova staré továrny neznamená jen špínu a rez, neměla by ti rozhodně uniknout nová publikace Průmyslové dědictví - ve vzduchoprázdnu mezi profesionály a amatéry, která právě v těchto dnech vychází. Pojď se na ni mrknout trochu zblízka.

Biomedicína
20. 08.  Biomedik Kuchařem
Děsí tě pomyšlení na zoufalé shánění potravy během několika let strávených na vysokoškolské koleji, daleko od máminy kuchyně a babiččiny nadité spíže? Kulinářští experti ze studentského klubu BION udělali přítrž nouzovým párkům s hořčicí a vydali audiovisuální studentskou kuchařku s řadou neodolatelných dobrot.

Architektura
11. 08.  ČKD Vysočany – dobrá adresa
Pracovat v ČKD Vysočany musela být pořádná dřina. Kdyby ale tehdejší dělníci viděli aktuální projekt Jana Paly z ČVUT na stylové a moderní bydlení, které může v místě bývalé fabriky vyrůst, určitě by se tam zas rádi vrátili. Pojď to s námi omrknout.

Doprava
04. 08.  Život v podzámčí
Láká tě strávit čtyři roky v areálu jednoho z nejhezčích českých zámků, v těsné blízkosti přírodních krás Českého Švýcarska? Pak je studium na Ústavu pro bakalářská studia Fakulty dopravní ČVUT v Děčíně jasná volba.

Stavitelství
26. 07.  Tak neváhej a foť!
Ač by se mohlo zdát, že „škola“ je téma, na které se během prázdnin raději vůbec nevzpomíná, Fakulta stavební ČVUT právě pořádá nový ročník soutěže Tvýma Očima, pro kterou je čas prázdnin jako stvořený. Stačí mít foťák a chuť s ním někam vyrazit.


21. 07.  Studium na baterky
Když Jirka nastoupil na ČVUT, ničím nevybočoval od svých spolužáků, žil studentským životem, sportoval... V tom však přišla nemoc, při níž mu málem selhalo srdce. Teď čeká s umělou srdeční pumpou na transplantaci od vhodného dárce a jeho život běží doslova „na baterky“.


10. 07.  Rockové ozvěny z Technostanu ČVUT
Nářez, tak se dá jedním slovem popsat atmosféra v Technostanu ČVUT během letošního fesitvalu Rock for People. Celé čtyři dny byl náš stan našlápnutý k prasknutí a nabízel azyl všem, bez rozdílu věku, pohlaví nebo hudební orientace. Přestože mezi hlavními hvězdami festivalu byli Muse, Prodigy, Skunk Anansie nebo NOFX a celkově dalo dost práci stihnout vše, co nabízel hudební program, Technostan ČVUT byl pořád plný lidí, kteří se chtěli pobavit, hrát si a dozvědět se něco nového.


05. 07.  StreTech quatro
Stopadesátpět projektů a třista nadějných vynálezců, konstruktérů a designérů zaplnilo již počtvrté chodby fakult ČVUT v pražských Dejvicích a jako vždy představili hromadu věcí, které stojí za vidění. Pojď se podívat i ty ;-)

Elektrotechnika
30. 06.  V záři obloukové lampy
Uhodneš jméno vynálezce z oblasti elektrotechniky, který se proslavil široko daleko a dodnes nese spousta míst jeho jméno? (A nemáme zrovna na mysli Járu Cimrmana :-)

Strojařina
23. 06.  Opravené srdce po třech letech
Pokrok v oblasti léčby závažných srdečních onemocnění udělali vědci z Laboratoře biomechaniky člověka Fakulty strojní ČVUT, když se jim podařilo simulovat chování „aorto-koronárního bypassu“. Chceš vědět, o co jde? Přečti si následující článek.

Biomedicína
20. 06.  Přihlaš se na nové bioobory, ještě to jde !
Chceš se stát profesionálním zdravotnickým záchranářem nebo specialistou na krizové situace? Začni studovat ještě letos! Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT přijímá přihlášky na dva nové obory až do 19. července 2010.


16. 06.  ČVUT hostilo akademické hry
Ve dnech 6. – 12. června 2010 ožilo ČVUT naplno sportem, bylo totiž jednou ze dvou pořádajících univerzit 9. ročníku Českých akademických her.

Stavitelství
05. 06.  Kanoistika na beton
Jestli si myslíš, že na něčem, co je kompletně z betonu, se nedá plavit, tak jsi na omylu, existují betonové kanoe, na kterých se dokonce i závodí. Klání v této netradiční disciplíně probíhá každoročně v nizozemském Ultrechtu a letos bude mít poprvé českou účast.


03. 06.  Úspěšně na SELL GAMES 2010
Skvělé výsledky přivezla výprava sportovců ČVUT z letošních severských akademických sportovních her SELL GAMES v Estonsku. Nejvíc zazářil tým florbalistů, který přehrál jinak suverénní finské univerzity, neztratily se ale ani další týmy.

Elektrotechnika
30. 05.  Roboti z ČVUT na sklizni ovoce ve Švýcarsku
Na nedávném národním kole soutěže „Eurobot 2010 – Feed the World“ se rozhodlo, že hned dva týmy z Fakulty elektrotechnické ČVUT pojedou reprezentovat na velké finále do švýcarského Rapperswil.

Strojařina
25. 05.  Odměna za rozpohybování člověka
O tom, že je biomechanika perspektivní obor, není pochyb, být v něm dobrý se však může vyplatit už při jeho studiu. Vyprávět by o tom mohli i letošní laureáti ceny prof. Valenty a prof. Čiháka, studenti Fakulty strojní ČVUT.

Jaderná fyzika
19. 05.  Za vědou na jaderku
Je to tady, událost číslo 1 pro všechny začínající vědce je opět za dveřmi. Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT pořádá ve dnech 13. – 17. června 2010 již dvanáctý ročník Týdne vědy.


16. 05.  Sedm statečných na Rock for People!
Už se to blíží... léto, prázdniny, stavění stanů, kámoši všude, kam se podíváš, kelímky od piva poskakující v rytmu bicích jedné z nekonečné série kapel a tebe čekají tři dny naprostýho odvazu od každodenní reality. Je to tak, letošník ročník festivalové legendy Rock for People se nezadržitelně blíží a Sedm statečných z ČVUT bude u toho.

Biomedicína
11. 05.  S biomedicínou do světa
Jestli máš rád cestování, poznávání cizích kraji a nových přátel a láká tě i studium biomedicíny jako perspektivního oboru s budoucností, má pro tebe Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT skvělou nabídku: 2 roky studia na prestižních univerzitách a spoustu zážitků navrch.


09. 05.  Florbal v technickém podání
Tak jako pět předchozích let ožila i letos sportovní hala ČVUT florbalem, 23. a 24. dubna se tam konal mezinárodní univerzitní florbalový turnaj Technika Open 2010 a o dechberoucí sportovní zážitky nebyla nouze.

Architektura
07. 05.  Buštěhradský pivovar má naději na život
Do nedávna hrozilo, že historická budova pivovaru v Buštěhradu má své léta existence definitivně spočteny. Bourací stroje se už připravovaly na srovnání celého objektu se zemí a v tu chvíli nastal zásadní zvrat.


02. 05.  Adrenalin bez bariér
Aby i vozíčkáři mohli zažít ten nenapodobitelný pocit projížďky na pořádné mašině, zkonstruovali nadšenci z občanského sdružení Adrenalin bez hranic speciální motorku pro vozíčkáře. Nyní se ji ve spolupráci s odborníky z ČVUT pokouší dostat na české silnice.


30. 04.  Hokejisté ČVUT Akademickými mistry ČR!
V pátek 9. dubna se splnil zlatý sen hokejové reprezentaci ČVUT. Po dlouhé sérii těžkých zápasů vybojovali ve Slaném metu nejvyšší. My ti teď přinášíme průběh celé výpravy za zlatem.

Strojařina
23. 04.  Strojárna má 7 nových laborek
Od letošního roku je hned o sedm důvodů víc, proč se zapsat na Fakultu strojní ČVUT. Pro své projekty tam budeš moct využít hned sedm nových laboratoří vybavených nejnovějším HI-TECH vybavením za slušný balík peněz.

Strojařina
21. 04.  Na ČVUT se rodí motorky budoucnosti
Česká republika by mohla opět navázat na léta motocyklové slávy. Soudě alespoň dle návrhů studentů Fakulty strojní ČVUT, kteří právě představili několik designově promakaných strojů.

Architektura
16. 04.  I ovce čeká hezký design
Kabinet modelového projektování Fakulty architektury ČVUT a společnost Autodesk vyhlásily vítěze třetího ročníku soutěže Revit Open. Úkolem bylo navrhnout ekologickou ovčí farmu a začlenit ji do nádherné beskydské krajiny Santov. Pojď se podívat, jak to dopadlo.

Informatika
10. 04.  Víkendová Informatika
Máš starší kamarády, kteří již pracují a přitom by chtěli stále studovat? Nebo se už sám nemůžeš dočkat finanční nezávislosti po matuře, ale nechceš se vzdát ani studentského života? Právě pro takové otevírá Fakulta informačních technologií ČVUT od září 2010 kombinovaného bakaláře.

Stavitelství
09. 04.  Ptej se online na věci kolem studia na fakultě!
Fakulta stavební nabízí online poradce pro zájemce o studium, můžeš se připojit přes ICQ a ptát se na vše kolem přijímaček a studia v Praze na Stavebce. Více zde.


07. 04.  Přeborníci v CADu míří na architekturu ČVUT
Dva studenti příbramské průmyslovky zaznamenali skvělý úspěch v devátém ročníku celostátní žákovské soutěže v grafických programech. Z dvaapadesáti soutěžících totiž obsadili první, respektive páté, místo. O své budoucnosti už mají jasno :-).

Jaderná fyzika
03. 04.  Výzva krizím už zná vítěze
Koncem loňského roku jsme tě informovali o soutěži vyhlášené Fakultou jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT pro všechny, co mají originální nápad jak na energetickou krizi a dokáží ho hodit na papír. Teď se můžeš podívat, jak to dopadlo.

Architektura
28. 03.  Vila Jan Kaplický
Určitě jsi zaznamenal spor o výstavbu knihovny od architekta Jana Kaplického. Ať už patříš mezi příznivce či odpůrce této stavby, dnes ti chceme představit jinou, neméně zajímavou, stavbu tohoto absolventa Fakulty architektury ČVUT.

Architektura
25. 03.  Olovění Dušani vyhlášeni
Olověný Dušan!? Ne, nejedná se o klasického záporňáka z akčního filmu, ale o prestižní ocenění nejlepších ateliérových projektů studentů Fakulty architektury ČVUT v Praze.
Elektrotechnika
20. 03.  Kosmická technika známá neznámá
Zajímá tě kosmonautika a chceš se o ní dozvědět něco víc než zběžné info z novinových článků? V tom případě si rozhodně nenech ujít cyklus seminářů o kosmické technice, který ti odpoví i na ty nejzáludnější otázky.
Elektrotechnika
16. 03.  Televize do kapsy
Společnost Mediawork z Inkubátoru ČVUT představila vychytanou novinku. Ta dokáže jako jedna z prvních na světě zdarma přehrávat živé vysílání v mobilních telefonech typu iPhone.
Doprava
11. 03.  Jak se stát odborníkem na síťovou bezpečnost
V pražské Všeobecné fakultní nemocnici se povedla unikátní operace čelisti. Lékaři pacientovi voperovali implantát na míru, vytvořený odborníky z ČVUT podle trojrozměrného modelu jeho hlavy. Podobná metoda je v Česku žhavou novinkou, na kterou se dlouho čekalo.
Strojařina
09. 03.  Operace čelisti
V pražské Všeobecné fakultní nemocnici se povedla unikátní operace čelisti. Lékaři pacientovi voperovali implantát na míru, vytvořený odborníky z ČVUT podle trojrozměrného modelu jeho hlavy. Podobná metoda je v Česku žhavou novinkou, na kterou se dlouho čekalo.

05. 03.  International Student Club přivítal nové zahraniční studenty
Každým rokem přijíždí na ČVUT víc a víc zahraničních studentů, jen na letní semestr jich letos přijelo 215 a hned od prvního dne měli o zábavu postaráno.
Biomedicína
01. 03.  Na poruchy rovnováhy virtuální realitou
To, že ztráta rovnováhy není žádná sranda, si čas od času zkusí každý. Pro pacienty trpící touto poruchou teď svitla nová 3D naděje z dílny ČVUT.

23. 02.  InstallFest 2010 klepe na dveře
Pokud se ti při slovu „tučňák“ vybaví něco jiného než vzpomínka na poslední návštěvu zoologické zahrady, nesmíš chybět o víkendu 6. - 7. března na semináři InstallFest v klubu Silicon Hill na pražském Strahově.
Strojařina
17. 02.  Experti tvrdí: strojárna na ČVUT je NEJ
Hospodářské noviny sestavily žebříček škol s nabídkou strojírenských oborů a zlatou příčku obsadila Fakulta strojní ČVUT v Praze. Chceš-li vědět, co všechno se hodnotilo a kdo o tom rozhodoval, čti dál.
Architektura
11. 02.  Nová stavba ve Vegas s českým rukopisem
V Las Vegas byla slavnostně otevřena nová dominanta města, hotelový komplex za téměř miliardu dolarů. Hádej, kdo byl hlavní architekt a designér celého projektu? Český rodák, absolvent Fakulty architektury ČVUT, Michal Postránecký.
Elektrotechnika
08. 02.  ČVUT pomáhá v boji proti hackerům
Americká vláda čelí stále většímu množství hackerských útoků. Pomoct by jí měly algoritmy z laboratoří katedry kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT.
Elektrotechnika
04. 02.  Dobytí jižního pólu
Odborníci z Českého vysokého učení technického a Českého hydrometeorologického ústavu vyrazili na pořádně mrazivou expedici. Na Antarktidě budou instalovat zařízení k měření hladiny ozonu.
Doprava
01. 02.  Cena děkana úspěšně předána
Teprve měsíc po Vánocích se na Fakultě dopravní ČVUT začalo pořádně nadělovat. Vyvrcholil tu totiž druhý ročník soutěže pro středoškoláky o cenu děkana.
Biomedicína
28. 01.  Studium v záři rentgenů
Chceš během svého studia pořádně „zazářit“ a přijdou ti cool názvy jako aplikovaná radiologie, nukleární medicína nebo radioterapie? Pak je tu právě pro tebe obor Radiologický asistent na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT.
Stavitelství
27. 01.  Stavárna se otevírá zájemcům i fanouškům
Dne 22. ledna 2010 se koná na Fakultě stavební ČVUT den otevřených dveří. Dozvíš se důležité informace o studiu na fakultě, uvidíš super fotky a, pokud tě baví modelařina, můžeš si rovnou i zasoutěžit.
Biomedicína
26. 01.  IT odborníkem v medicíně za tři roky
Přijde ti zajímavá kombinace IT, medicíny a zdravotnické techniky? Tak začni přemýšlet o novém studijním oboru „Biomedicínská informatika“, který právě rozjíždí Fakulta biomedicínského inženýrství.

25. 01.  Telefon pro neslyšící
Přijde ti spojení telefonu a neslyšících jako nesmysl? To asi ještě nevíš o novém projektu eScribe Výzkumného a vývojového centra (RDC) pro mobilní aplikace ČVUT v Praze a České unie neslyšících.
Biomedicína
24. 01.  IT odborníkem v medicíně za tři roky
Přijde ti zajímavá kombinace IT, medicíny a zdravotnické techniky? Tak začni přemýšlet o novém studijním oboru „Biomedicínská informatika“, který právě rozjíždí Fakulta biomedicínského inženýrství.

A o co, že se konkrétně jedná? Tento nový tříletý bakalářský obor je zaměřen na zavádění moderních informačních přístupů ve zdravotnictví (IT v diagnostice a terapii, informační systémy ve zdravotnictví, zpracování medicínských dat atd.).

V praxi to tedy znamená, že kromě současné biomedicínské informatiky pronikneš, díky různým medicínským předmětům, do tajů a hantýrky klasické medicíny. S takovouto specializací pak budeš mít široké uplatnění nejen v oblasti zdravotnictví.

Jestli se ti zdá tříletý bakalář trochu málo a plánuješ si užívat studentská léta o něco déle, můžeš směle pokračovat v navazujícím magisterském a doktorském studiu.

Všechny podrobnosti se dozvíš na webové stránce oborou, a v tom spešl pdfku.

Doprava
19. 01.  Přijď se podívat, o čem je to na dopravce
Baví tě uvádět věci do pohybu a rozhoduješ se zrovna, kam na vysokou školu? Pak se rozhodně zastav 22. 1. 2010 na dni otevřených dveří Fakulty dopravní ČVUT.

15. 01.  Kybervěž na ČVUT
V areálu ČVUT v pražských Dejvicích se chystá supermoderní stavba Českého institutu kybernetiky a informatiky. Mělo by tak vzniknout špičkové vědecké pracoviště, vůbec největší v České republice.
Informatika
12. 01.  Vše o Fakultě informatiky na dni otevřených dveří
Baví tě práce s počítačem, vidíš v IT skvělou budoucnost a rozhoduješ se kam na vysokou školu? Pak by ti rozhodně neměl uniknout lednový den otevřených dveří na Fakultě informatiky ČVUT.
Elektrotechnika
08. 01.  Lexus podpořil studenty ČVUT
Studenti předmětu Elektrické pohony v trakci na Fakultě elektrotechnické ČVUT si pěkně zblízka prohlídli a vyzkoušeli nový hybridní pohon Lexus Hybrid Drive. Dostali totiž pozvání přímo do centrály Toyota Motor Czech spol. s.r.o.

05. 01.  MUVS ČVUT rozjíždí nové studijní obory
Pryč jsou doby, kdy Masarykův ústav ČVUT byl jen baštou studiachtivých absolventů technických oborů a řady jeho studentů se počítaly na desítky. Ústav má dnes již slušnou reputaci a letos se otevřou dva zbrusu nové bakalářské obory, což by tě rozhodně nemělo nechat chladným.

Vyber si fakultu…Vyzkoušej naši elektronickou přihlášku! Nezabere ti to ani deset minut. Elektronická přihláška


Chceš, aby Sedm sta­teč­ných navštívilo tvoji školu?

Mrkni na fotky z před­cho­zích návštěv střed­ních škol!

komiks